Kto powinien skorzystać z terapii małżeńskiej? - grupasisauto.pl

Wojciech Wolski Psychoterapia


Na pewno życie w parze nie jest proste. Tak naprawdę jest to ciągła wymiana kompromisów, badania siebie nawzajem, a także przekraczania pewnych granic. Nie ma wśród nas par partnerskich, czy też małżeńskich, które mogą określić swój związek jako idealny. Zawsze zdarzają się kłótnie i nie można tego wręcz wyeliminować. Można jednak sobie pomóc, gdy tych gorszych chwil jest więcej niż dobrych. W jaki sposób?


Postaw na terapię małżeńską


W naszym społeczeństwie błędnie się utarło, że terapia małżeńska Rzeszów jest jedynie dla słabych osób, które nie potrafią sobie poradzić z własnymi problemami. Rzeczywiście osoby, które zgłaszają się na terapię, mają problemy, ale najczęściej brakuje im jedynie osoby, która znajdzie z nich jakieś rozwiązanie. Rzeczywiście coś w tym jest.


Terapeuta patrzy na związek/małżeństwo dwójki osób całkowicie z boku. Co najważniejsze, nikogo przy tym nie ocenia. Terapeuta nie jest od tego, aby wytykać tylko i wyłącznie błędy. Tak naprawdę znajdzie on drogę, dzięki której będzie można je rozwiązać. Jest to jak najbardziej możliwe. Najważniejsze jest przełamanie się i pójście na terapię.


Na sam koniec pragniemy także dodać, że aby osiągnąć sukces, to muszą tego chcieć obie strony. Na terapie często zgłaszają się osoby, które dały się jedynie namówić z litości żonie. Coś takiego na pewno nie przetrwa. Można być tego pewnym. Kluczem do sukcesu jest także znalezienie rzeczywiście dobrego fachowca. Na całe szczęście takowych nie brakuje.

Wojciech Wolski Psychoterapia
Ul. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego 1
35-210 Rzeszów
Tel: 791588824
www: https://www.psychoterapia-wolski.pl/